Andmebaasid

ESTER– Eesti raamatukogude elektronkataloog
AIS – Arhiivi Infosüsteem- Rahvusarhiivi andmebaas, kus on teave arhiivis hoitavate dokumentide kohta.
BERTA – Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaas – BERTA eesmärgiks on olla väravaks rahvakalendri tähtpäevade maailma, tutvustades ning pakkudes infoallikaid ligikaudu 80 rohkem ja vähem tuntud tähtpäeva kohta.

EBSCO andmebaasid – on multidistsiplinaarne referaat- ja täistekst andmebaas, mis sisaldab teadusajakirju, ajalehti, aastaraamatuid jm.

Eesti rahvaluule-alased andmebaasid

ERB – Eesti rahvusbibliograafia andmebaas – Eestis ja eesti keeles mis tahes infokandjal ilmunud raamatud, perioodilised väljaanded, kaardid, noodid, heli- ja videosalvestised.

ERNI – Eesti kirjanduslugu tekstides 1924-1925- Kirjandusloo õppeprogramm, mis esitab materjale 1920. Aastate kirjanduselu kohta. Sisaldab raamatukogu, kriitikaantoloogiat, fotogaleriid, autorite tutvustusi, kirjanduslike terminite sõnastikku ja ajatelge.

ISE – Index Skriptorum Estoniae – Humanitaar- ja sotsiaalvaldkonna artiklite bibliograafiline andmebaas, mida koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade ja artiklikogumite põhjal. Andmebaas kajastab Eesti ajakirjanduses ilmunud artikleid valikuliselt.

DEA – Digiteeritud Eesti ajalehed

Eesti Lastekirjanduse Keskus 

Tartu Linna Keskraamatukogu lasteluule 

Digiteeritud allikad 

Digar – digitaalne arhiiv

ESTRA – Eesti Lugemisyhing

 

Seadusandlus

BIE – Eesti õigusbibliograafis- Andmebaas kajastab alates 1991. aastast Eestis ilmunud õigusalast, eesti õigusteadlaste töid ja Eesti õigussüsteemi kohta välismaal ilmunud kirjutisi, sisaldades õigusalaste raamatute, ajakirja- ja kogumikuartiklite ning bakalaureus-, magistri- ja doktoritööde andmeid.

Elektroonilise Riigi Teataja andmebaas – Sisaldab Riigi Teatajas avaldatud dokumente, sealhulgas seaduste, määruste ning Vabariigi, Valitsuse korralduste terviktekste.

ESTLEX – Eesti vanim õigusinfosüsteem. Teenused põhinevad avalikult kättesaadaval õigusinfol, mis on integreeritud terviklikuks ja ülevaatlikuks infosüsteemiks.

 

Elektronkataloogid

URRAM – võimaldab lugejatel kasutada Nii Lagedi Raamatukogu kui ka teiste raamatukogude teenuseid Internetipõhiselt, mis teeb oluliselt mugavamaks vajalike teavikute otsimise, broneerimise ja laenutamise.
Lugeja saab reaalajas ülevaate teaviku staatusest (mis on kohal, mis välja laenutatud) ning tema poolt laenutatud teavikute tagastamistähtaegadest.
Teavikut otsida on võimalik ka sisse logimata, kuid selleks, et näha oma laenutusi ja isikuandmeid ning reserveerida raamatut, peab kõigepealt sisse logima.
Kasutajanime ja parooli saamiseks pöörduge oma raamatukogu poole. Siseneda on võimalik ka ID-kaardiga.

 • Asukoht

 • Kontakt


  Lagedi Raamatukogu
  Kooli 18B, Lagedi, 75303, Harjumaa
  Tel: 6 766 239
  lagedi.rmk@rae.ee
 • Oleme avatud


  E, T, K, R 10-17
  N 10-18
  L 10-14


  1. juunist 1. septembrini raamatukogu esmaspäeval suletud